Lambri-Döşeme

Lambiri birbirine geçen ahşap ürünlere verilen genel bir isin olup ortalama 2 santimetre kalınlığında, 8 cm genişliğinde olan ahşap kaplama malzemeleridir. Günümüzde bir çok lambri çeşidi mevcuttur: dar fitilli, geniş fitilsiz, yalı baskı, balık sırtı, ekli gibi adlarda ve görünümde lambiriler kullanmaktayız.

Lambri kullanıldığı yerlerde şık bir görünüm ve temiz hissiyatı göstermektedir. Ahşap lambri kullandığınız yerler, özellikleri sayesinde evinizde, duvarınızda temiz bir görünüm hissiyatı uyandıracaktır. Lambriler, kuru ve fırınlı olup standart özelliklere sahiptir. Kanal geçişleri problemsiz, yüzeyler pürüzsüz ve kaliteli bir işçiliğe sahiptir.

İç mekânlar ile teras, balkon gibi alanlarda duvar-tavan kaplamaları olarak kullanılan lambri ve rabıtalar, mekânlarınıza doğallık ve estetik açıdan değer katar. Ahşap kaplamalar yaşam mekânlarını daha sıcak, daha rahat, daha kullanışlı ve daha konforlu hale getirmektedir.

Ahşap lambirilerin kullanım alanı oldukça geniş olup ev ve ofis iç mekan tasarımlarından dış mekan kaplamalarına kadar bir çok yerde kullanmaktayız. Evlerde yaşam alanlarının sıcak ve estetik görünüme kavuşması için duvarlarda, tavanlarda, yerlerde sıklıkla ahşap lambiri kaplama işleri yapmaktayız. Örneğin yemek odaları, T.V. ünite arkası, çocuk odaları, koridor ve antre dekorlarında, çatı piyes ve dubleks daire tavanlarında ahşap lambiriler oldukça çok tercih edilen bir malzemedir. Ofislerde zengin ve ferah bir görünüm elde etmek isteyen müşterilerimiz olduğu gibi, restoran ve yemek üzerine kurulu işletmelerde yine en çok tercih edilen malzeme lambiri olmaktadır.