Palet-Sandık

Tahta palet, malzemelerin taşınabilmesini sağlayan ve lojistik sektörü içerisinde kullanılan dikkat çekici bir ürün olarak bilinir. Belli standartlar çerçevesinde üretimi gerçekleştirilir. Böylelikle kara, deniz, demiryolu ile yapılacak olan taşımacılık sırasında firmalara büyük bir kolaylık sağlar. Bunun yanı sıra depo düzenini sağlayabilme özelliğinin bulunması, işlevsel olduğunun en büyük göstergesidir.

80x120 standartlarında olanlara Euro palet adı verilmektedir. Avrupa Birliği tarafından belirlenmiş olan ölçülere göre üretimi yapılır. 78 tane çividen oluşur. Birden fazla türünün olması, kullanım amacına göre hizmet ettiğini gösterir. Epal, iç piyasa, ısıl işlemli olan türleri vardır. Tercihe göre hareket ederek satın alma işlemi yapılabilmektedir. 100x120 ölçüleriyle dikkat çeken paletler ise daha büyük ve geniştir. Genellikle iç piyasaya hitap eder. Çünkü Avrupa standartlarının dışındadır. Bunun da yine ısıl işlemli, lata, kapalı gibi türleri vardır.

Tahta sandık kullanım alanı anlamında en geniş skalaya sahip ürünlerin başında gelmektedir. Çünkü bazı malzemelerin mutlaka kapaklı bir sandık içerisinde alıcısına doğru yola çıkması gerekmektedir. Her türlü elektronik malzeme bunların arasında yer alır. Yaş ya da kuru sebze ile meyveler, sandıklar sayesinde korunur. Bozulmaları gibi bir durum ortaya çıkmaz. Kaliteli bir sevkiyat süreci vardır.

Tahta sandık aslında ahşap olarak da bilinir. Kontra adındaki ürün bunlardan birisidir. İnce bir malzemeden üretilmiştir. Fakat bu durum dayanıklı olmasının önünde bir engel teşkil etmez. Bunun yanı sıra nakliyatı çok kolaydır. OSB sandıkların benzer özellikleri vardır. Kolay taşınmasına ek olarak bakteri ve benzeri haşerelere karşılık sağladığı koruma öne çıkar. H-Pack ise sektöre çok farklı bir soluk getirmiştir. Kaliteli bir şekilde ürettiğimiz bu sandıklar, istenildiği zaman katlanabilir. Kafes sandıkların öne çıkan özelliği ise çok sağlam olmalarının yanı sıra korunaklı yapısıdır. Bundan dolayı çok sık tercih edilir. Üst bölümü açıktır. Ancak hem altı hem de yanları, özel bir şekilde çakılmış olan tahtalarla korunmuştur. Tek parça halindeki tüm ürünleri taşıyabilmektedir. MDF sandıklarda iki farklı malzeme öne çıkar. Alt ve köşeler daha sert şeklinde tanımlanmış olan tahtalardan üretilmiştir. Bunun yanı sıra kenarlarında en fazla 2 mm olacak şeklinde menteşelerin bulunduğu sandıkları da satmaktayız.